300-370 dumps 302 Found

Found

The document has moved here.

VKontakte, rosyjski portal społecznościowy, ma już 10 lat!

Dziś, 10 października, rosyjski portal społecznościowy VKontakte obchodzi swoje 10 urodziny.

wschodni-portal-spolecznosciowy-vkontakte

Nowe logo VK

Serwis społecznościowy VKontakte (VK)

VKontakte, nasz klient od prawie 7 lat,  to największy serwis społecznościowy w Europie Wschodniej i jeden z największych na świecie. Według portalu analitycznego SimilarWeb, VKontakte (dziś już jako VK), to 5 najczęściej odwiedzany portal na świecie, przetłumaczony aż na 80 języków. Odwiedza go 90 milionów użytkowników miesięcznie, którzy wysyłają 5 miliardów wiadomości w ciągu doby.

Popularność VKontakte

VK powstał 10 października 2006 roku. Jego założyciel, Paweł Durow, początkowo chciał stworzyć forum Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego. Forum odniosło sukces i wyrosło aż do rangi serwisu społecznościowego, który dziś bije rekordy popularności, jeśli chodzi o aktywność swoich użytkowników i reklamodawców.

Jak informuje portal Alexa, podający informacje o generowaniu ruchu do innych stron internetowych, VK jest pierwszym pod względem ilości odwiedzin serwisem w Rosji, na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Jest również popularny w innych państwach byłego Związku Radzieckiego, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii i innych krajach świata.

pawel-durow-zalozyciel-vkontakte

Paweł Durow, założyciel VK

Paweł Durow o lekcjach, jakie otrzymał tworząc VK

Data powstania portalu jest jednocześnie dniem urodzin jego założyciela, Pawła Durowa. Z okazji okrągłej rocznicy swojego dziecka 32-latek na swoim profilu opublikował listę lekcji i nauczek, które otrzymał w trakcie tworzenia VK. Oto one:

  1. Wszystko można robić szybko. Pierwsza wersja VK w 2006 roku powstała w ciągu miesiąca. Powszechne mniemanie, że praca może być wykonywana albo szybko, albo jakościowo, to bajka.
  2. Trzeba działać szybko. Wraz z VK w 2006 r. powstało jeszcze kilka identycznych projektów. Dziś one odeszły w zapomnienie tylko dlatego, że VK rozwijał się szybko.
  3. Rozwijać się trzeba tylko w tym kierunku, który jest ograniczony. VK z forum dla uczelni wyższej rozwinął się do rangi strony dla filologów, ta z kolei – do portalu społecznościowego o tak ogromnym zasięgu.
  4. Ludzie nie są idiotami. Widzą, znają i oceniają jakość twojej pracy. Trzeba pamiętać o każdym szczególe.
  5. Trzeba łączyć wiele ról jednocześnie. W pierwszym roku pracy Durow pisał kod strony, tworzył grafiki, sformułowania, interfejsy, marketing.
  6. Należy brak pod uwagę tylko własną intuicję. Za każdym razem, kiedy P. Durow przysłuchiwał się radom “starszych i bardziej doświadczonych”, tylko tracił czas.
  7. Ilość nie oznacza jakość. Na początku zespół VK był bardzo mały, ale składał się z bardzo dobrych, utalentowanych specjalistów.
  8. W 100% ufać nie warto nikomu. Nieważne, że znasz kogoś od lat i ufasz mu bezgranicznie. I tak należy wszystko sprawdzać samemu.
  9. Strach nie ma sensu. W ciągu ostatnich 10 lat portal VK przeżył bardzo wiele. Ataki  DDoS, postępowania karne, wojnę akcjonariuszy, awarie serwerów, pozwy, intrygi itd. Pomimo tego portal dalej robił swoje.
  10. Zasady są ważniejsze od wygód. VK zawsze bronił interesów użytkowników, póki jego konkurenci płaszczyli się przed reklamodawcami, akcjonariuszami i funkcjonariuszami.

Siedziba VK w Petersburgu

vk-w-petersburgu-w-rosji

vk-w-petersburgu

vk-w-petersburgu-2

Siedzina VK w Moskwie

vk-w-moskwie

siedziba-vk-w-moskwie

Siedziba VK w Kijowie

siedziba-vk-w-kijowie

vk-w-kijowie

Show Buttons
Hide Buttons