300-370 dumps 302 Found

Found

The document has moved here.

Niezwykłe zlecenie z kraju San Escobar

Tłumaczenie na san escobariańki – to dopiero zlecenie w nowym roku!

Tłumaczenie na język san escobariański

Rok 2017 przywitał nas niezwykłym kontaktem z karaibskiego państwa San Escobar. Jak się okazało, Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego pięknego, słonecznego kraju planuje do 2020 r. otworzyć placówkę dyplomatyczną w Polsce. W związku z tym zlecono nam tłumaczenie kilkuset stron dokumentacji: listów, planów, wizji, podań, strategii, kosztorysów itd.

Bardzo nam miło, że sam Pan minister spraw zagranicznych, Basse Terrete, oraz Oran Jestad, pani sekretarz stanu i przewodnicząca kancelarii MSZ osobiście poprosili o oficjalną rozmowę, najpierw telefonicznie, a następnie prywatnie. Niezwykle miłe spotkanie odbyło się we Wrocławiu, w apartamentach Sky Tower.

Spotkanie z MSZ San Escobar

Spotkanie, choć oficjalne, odbyło się w bardzo luźnej atmosferze. Jak się okazało, nasi goście z Wysp Karaibskich, do których należy ten niezbyt duży, aczkolwiek bardzo piękny kraj, niejednokrotnie mieli przyjemność odwiedzić Polskę. Najbardziej spodobało się im we Wrocławiu, choć bardzo miło wspominają także Kraków, Gdańsk i Zakopane. Podobno w Bełchatowie pili nawet z kimś wódkę pod Żabką.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Basse Terrete i Oran Jestad, a także tłumaczom Gustavowi Madrasowi i Keith Rice za przemiłe spotkanie i nawiązanie współpracy z nami, jako pośrednikami dialogu pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a San Escobar.

Zrobimy wszystko, żeby mieszkańcy tego urokliwego, słonecznego kraju nie zapomnieli o równie niezwykłym miejscu, jakim jest Polska.

San Escobar – galeria zdjęćKilka faktów o San Escobar

  1. Ten nieduży, choć bardzo bogaty i przepiękny kraj leży na Morzu Karaibskim, w regionie Wysp Karaibskich, w grupie Wysp Zawietrznych, obok Dominiki, pomiędzy Gwadelupą i Martyniką.
  2. Językami urzędowymi jest san escobariański, należący do grupy meksykańsko-karaibskiej i hiszpański. Część mieszkańców używa także escoba, bardzo interesującej mieszanki literackiego hiszpańskiego, potocznego escobariańskiego i kilku narzeczy lokalnych Indian – bel’ize, la ceibe, coban i tuxtla. W niektórych regionach używa się także patois (mówi się nim także na Dominice).
  3. San Escobar to kraj o wysoko rozwiniętej gospodarce leśnej, turystyce, rolnej (trzcina cukrowa i kawa) oraz rybołówstwie morskim.
  4. Przemysł w San Escobar praktycznie nie istnieje. To bodajże jedyny kraj na świecie, który bardzo mocno dba o swoje środowisko i stara się za wszelką cenę utrzymać dawne krajobrazy.
  5. Liczba ludności – niecałe 2,5 mln.
  6. PKB – 36 300 USD (dla porównania, PKB Niemiec wynosi 46 268,64 USD).
  7. San Escobar jest republiką, której konstytucja została uchwalona w 1970 r.
  8. Krajem rządzi prezydent, wybierany przez parlament na 3 lata (maksymalnie na 3 kadencje). Władza ustawodawcza należy do dwuizbowego parlamentu.
  9. W San Escobar istnieje najwięcej wegetarian i wegan w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Szacuje się, że jest nim co trzeci mieszkaniec kraju.
  10. Pomimo małej liczby mieszkańców, na terenie San Escobar wyznaje się kilkaset (!) różnych religii. Oprócz dominującego katolicyzmu, San Escobar zamieszkują również zielonoświątkowcy, baptyści, metodyści, rastafari, świadkowie Jehowy, islamiści, hinduiści, ngaiści, oriszaniści, jorubowie itd.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/sanescobarcountry

Show Buttons
Hide Buttons