300-370 dumps 302 Found

Found

The document has moved here.

Najczęściej tłumaczona strona internetowa? Nie zgadniecie, która!

Czy kiedykolwiek się zastanawialiście nad tym, która witryna internetowa ma najwięcej tłumaczeń na świecie?

Czy to domeny największych i odnoszących największe sukcesy firm, takich jak na przykład Apple? Wszechobecna wyszukiwarka Google? A może to Wikipedia, jedno z najbardziej poczytnych źródeł informacji? Nie uwierzycie, ale mimo swojego rozgłosu i przydatności, strony te nawet nie są blisko obok oficjalnej strony Świadków Jehowy.

Tłumaczenie strony internetowej Świadków – mnogość języków

Witryna Świadkowie Jehowy jest uważana za najczęściej tłumaczoną stronę internetową na świecie. Aktualnie jest przetłumaczona na 861 języków! Nawet dla osób, które komunikują się w języku migowym, jest przewidziany specjalny rodzaj tłumaczenia. Fizyczne publikacje są tłumaczone na większą ilość języków i mają globalną dystrybucję.

Dla porównania, strona firmy Apple jest przetłumaczona “tylko” na 126 języków. Strona wyszukiwarki Google jest dostępna w 149 językach. W Wikipedii można znaleźć artykuły w 290 językach.

tlumaczenia-jezyki-swiata-swiadkowie-jehowy

Dostępność przetłumaczonej informacji

Dlaczego strona internetowa Świadków Jehowy jest najczęściej tłumaczoną stroną internetową na świecie? Świadkowie Jehowy uznają taki system wiary, który znacznie różni się od głównego nurtu chrześcijaństwa. Jedną z kluczowych cech tej wiary jest uczynienie publikacji magazynu „Strażnica” i ich interpretacji Biblii maksymalnie zrozumiałą i czytelną dla wszystkich ich zwolenników. Aby przyciągnąć ludzi do wspólnoty religijnej, jej wyznawcy muszą zapewnić wszystkim chętnym dostęp do materiałów. Ideą tego jest to, że każdy wyznawca powinien mieć ułatwiony dostęp do informacji o religii.

Niektórzy uważają takie metody za masowe nawracanie na swoją wiarę poprzez starannie wybraną propagandę słowną, inni – za godny nurt religijny, który wykonuje ogromną pracę w celu objęcia wszystkich wiernych, niezależnie od ich przynależności językowej lub lokalizacji. Pomimo różnorodności poglądów i opinii, wielkość tego stałego procesu tłumaczeniowego po prostu zdumiewa.

Show Buttons
Hide Buttons